2016 Vancouver Sun Harry Jerome Indoor Games

Detailed results

     Event 2Women 1415 60 Meter Hurdles 30"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Nijjar, Jasneet           15 Universal AT              9.08
  2 Monro, Natalia            15 Langley Mustangs          9.24
  3 Sangha, Manreet           15 Universal AT             10.02
  4 Ainsworth, Chloe          15 Vancouver OL             10.47
  5 Cunha, Alanna             14 Ocean Athletics          13.30

    
    Event 2AWomen 1617 60 Meter Hurdles 30"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Vlahovic, Katarina        16 Universal AT              9.07
  2 Kawai Herdman, Julie      16 Unattached B              9.35
  3 Miller, Danielle          16 Vancouver TH             10.64

    
    Event 2BWomen 5559 60 Meter Hurdles 30"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Gieni, Muriel             58 Riversdale A             10.53

    
    Event 3Men 1415 60 Meter Hurdles 33"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Feng, Andrew              15 Vancouver TH             10.12
  2 Glowacki, Tirus           14 New West Spa             11.83

    
    Event 5Men 1617 60 Meter Hurdles 36"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Eliopoulos, Anastas       17 Vancouver OL              8.14
  2 Medrano, Diego            16 New West Spa              9.07
  3 Van Eeuwen, Matt          17 Fraser Acade              9.62
  4 Barrales, Saul            17 St Thomas Aq              9.93
  5 Kuzyk, Zack               17 Unattached B             10.62

    
    Event 6Women 1834 60 Meter Hurdles 33"
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Davis, Tiana              27 Unattached                8.37   2
  2 Schultz, Nina             18 New West Spa              9.03   1
  3 Gilbert, Tyra             20 Unattached B              9.19   2
  4 Motsi, Tanyaradzwa        22 Ubc Track &               9.45   2
  5 Chow, Cheryl              18 New West Spa              9.96   1
  6 Burgert, Elise            18 Ocean Athletics          10.08   1


    
    Event 6DMen 6064 60 Meter Hurdles 33"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Dickey, David             62 Greyhounds T             11.90

    
    Event 7CMen 1834 60 Meter Hurdles 42"
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Przystupa, Michael        23 Unattached B              8.76
  2 Schultze, Kenneth         19 Ubc Track &               8.86
  3 Staeheli, Ivan            27 Unattached B              9.09
  Koopmans, Mackenzie       22 Ubc Track &                DNF

    
    Event 9Women 1415 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Nijjar, Jasneet           15 Universal AT              7.98
  2 Monro, Natalia            15 Langley Mustangs          8.15
  3 Taylor, Jesse             14 Kajaks Track              8.51
  4 Peters, Angela            14 Ocean Athletics           8.85
  5 Wei, Cynthia              14 Kajaks Track              9.33

    
    Event 10Men 1415 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   PrelimsH#
===================================================================
Preliminaries
  1 Sato, Hiroki              15 Kajaks Track              7.58q1
  2 Lees, Keaton              15 Ocean Athletics           7.91q3
  3 Kim, Elijah               15 Kajaks Track              8.00q3
  4 Reynolds, Reilly          15 Ocean Athletics           8.09q2
  5 Collins, Isaiah           14 Vancouver TH              8.14q2
  6 Williams, Aaron           15 Unattached B              8.18   2
  7 Belcher, Jeremy           15 Royal City T              8.24   1
  8 Zhou, Victor              15 Vancouver TH              8.35   1
  9 Han, Brendan              14 West Vancouv              8.66   3
 10 Chu, Steven               14 Vancouver TH              8.81   1
 11 Plourde, Samuel           15 Ocean Athletics           8.83   3

    
    Event 10Men 1415 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Sato, Hiroki              15 Kajaks Track              7.54
  2 Lees, Keaton              15 Ocean Athletics           7.85
  3 Kim, Elijah               15 Kajaks Track              7.87
  4 Reynolds, Reilly          15 Ocean Athletics           8.05
  5 Collins, Isaiah           14 Vancouver TH              8.22


    
    Event 11Women 1617 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   PrelimsH#
===================================================================
Preliminaries
  1 FashinaBombata, Hassy    17 Nanaimo & DI              7.99q1
  2 Lew, Jasmine              16 Unattached B              8.02q2
  3 Kawai Herdman, Julie      16 Unattached B              8.03q2
  4 Vlahovic, Katarina        16 Universal AT              8.06q1
  5 Lam, Georgia              17 Kajaks Track              8.21q1
  6 Yuen, Camryn              17 Norwesters T              8.36   3
  7 Moore, Amanda             16 South Fraser              8.39   3
  8 Miller, Danielle          16 Vancouver TH              8.62   2
  9 Ylo, Catherine            17 Kajaks Track              8.63   3
 10 Wong, Jillian             16 Vancouver OL              8.75   1

    
    Event 11Women 1617 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 FashinaBombata, Hassy    17 Nanaimo & DI              7.92
  2 Lew, Jasmine              16 Unattached B              7.95
  3 Vlahovic, Katarina        16 Universal AT              8.04
  4 Lam, Georgia              17 Kajaks Track              8.09

    
    Event 12Men 1617 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   PrelimsH#
===================================================================
Preliminaries
  1 Eliopoulos, Anastas       17 Vancouver OL              7.19q3
  2 Blackman, Kenny Junior    16 Ocean Athletics           7.36q2
  3 Litherland, Quinn         17 Vancouver TH              7.41q3
  4 Cantarella, Egidio        16 Kajaks Track              7.48q3
  5 Higashitani, Nicholas     16 Kajaks Track              7.49q1
  6 Jang, Kyle                17 Vancouver TH              7.57   1
  7 Medrano, Diego            16 New West Spa              7.60   1
  8 Kao, Justin               16 Vancouver TH              7.81   3
  9 Prevost, Sam              16 Vancouver TH              7.86   2
 10 Foster, Ethan             16 BC Flyers At              7.90   2
 11 Shum, Brendan             16 Vancouver TH              7.92   3
 12 Sinclair, Connor          17 Ocean Athletics           8.08   1
 13 Zhu, Kevin                17 Kajaks Track              8.23   2
 14 Yuen, Christopher         17 Vancouver TH              8.44   2

    
    Event 12Men 1617 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
Finals
  1 Eliopoulos, Anastas       17 Vancouver OL              7.20
  2 Blackman, Kenny Junior    16 Ocean Athletics           7.30
  3 Litherland, Quinn         17 Vancouver TH              7.42
  4 Cantarella, Egidio        16 Kajaks Track              7.45
  5 Higashitani, Nicholas     16 Kajaks Track              7.46


    
    Event 15Women 1834 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   PrelimsH#
===================================================================
Preliminaries
  1 Davis, Tiana              27 Unattached                7.77q2
  2 BellSpence, Jonelle      24 Vancouver TH              7.88q2
  3 Gilbert, Tyra             20 Unattached B              8.04q4
  4 Tourigny, Elizabeth       20 Ubc Track &               8.10q1
  5 Bekar, Kiana              18 BC Flyers At              8.24q3
  6 Motsi, Tanyaradzwa        22 Ubc Track &               8.26q4
  7 Russell, Emily            21 Ubc Track &               8.27q4
  8 Friedmann, Natasha        20 Simon Fraser              8.29q3
  9 Taddei, Larissa           21 Ubc Track &               8.49q2
 10 Chow, Cheryl              18 New West Spa              8.59q4
 11 Higishitani, Meghan       18 Kajaks Track              8.62   3
 12 Yee, Michelle             19 Ubc Track &               8.64   2
 13 Burgert, Elise            18 Ocean Athletics           8.71   1
 14 Gilbert, Valerie          18 Alberni Dist              8.83   1
 15 Gommerman, Hayley         18 Vancouver TH              9.08   1
 16 Kasabashian, Valerie      16 St Thomas Aq              9.67   4

    
    Event 15Women 1834 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
Finals
  1 BellSpence, Jonelle      24 Vancouver TH              7.82   2
  2 Davis, Tiana              27 Unattached                7.86   2
  3 Gilbert, Tyra             20 Unattached B              8.04   2
  4 Bekar, Kiana              18 BC Flyers At              8.11   2
  5 Tourigny, Elizabeth       20 Ubc Track &             J10.27   2
  6 Motsi, Tanyaradzwa        22 Ubc Track &              J8.23   1
  7 Russell, Emily            21 Ubc Track &              J8.35   1
  8 Friedmann, Natasha        20 Simon Fraser             J8.37   1
  9 Taddei, Larissa           21 Ubc Track &              J8.53   1
 10 Chow, Cheryl              18 New West Spa             J8.65   1

    
    Event 16Men 1834 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   PrelimsH#
===================================================================
Preliminaries
  1 Abosi, Stephen            23 Ubc Track &               7.02q4
  2 Coles, Mark               20 Ubc Track &               7.16q2
  3 Carnate, Brian            39 Greyhounds T              7.20q4
  4 Hanna, Jake               19 Ubc Track &               7.27q3
  5 John, Azariah             20 Martin Brower Blaze       7.32q3
  6 Mah, Nathan               18 Burnaby Stri              7.37q2
  7 Schlegel, Joel            19 Vancouver TH              7.49q4
  8 Smith, Miles              19 Vancouver TH              7.51q4
  9 McLean, Matthew           19 Ubc Track &               7.52q2
 10 McCann, Sancho            34 Vancouver TH              7.59q4
 11 Jones, Karl               47 Martin Brower Blaze       7.61   1
 12 Johnston, Glen            20 Ocean Athletics           7.71   3
 13 McQuillan, Ryan           20 Coquitlam Cheetahs        7.89   2
 14 Podhajski, Marciej        38 Unattached                8.00   1


    ....Event 16Men 1834 60 Meter Dash
 15 Guthrie, Roman            16 Unattached B              8.02   3
 16 Crowe, Jordan             22 Martin Brower Blaze       8.08   1
  Pollard, Eric             21 Ubc Track &                DNS   1

    
    Event 16Men 1834 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
Finals
  1 Abosi, Stephen            23 Ubc Track &               6.93   2
  2 Coles, Mark               20 Ubc Track &               7.14   2
  3 Carnate, Brian            39 Greyhounds T              7.22   2
  4 Hanna, Jake               19 Ubc Track &               7.29   2
  5 John, Azariah             20 Martin Brower Blaze      J7.43   2
  6 Mah, Nathan               18 Burnaby Stri             J7.35   1
  7 Smith, Miles              19 Vancouver TH             J7.40   1
  8 Schlegel, Joel            19 Vancouver TH             J7.42   1
  9 McLean, Matthew           19 Ubc Track &               7.46   1
 10 McCann, Sancho            34 Vancouver TH              7.60   1

    
    Event 17Girls 12 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Cummings, Jaeland         12 Burnaby Stri              8.54
  2 Stephens, Miranda         12 Vancouver TH              8.76
  3 Riftin, Sophie            12 Vancouver TH              9.85
  4 Bjorklund, Annika         12 Vancouver TH             10.42

    
    Event 17Girls 13 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Tunti, Laysha             13 Ocean Athletics           8.49   2
  2 Taylor, Sophie            13 Vancouver TH              8.94   2
  3 Bannister, Logan          13 Vancouver TH              9.00   2
  4 Geheran, Amelia           13 Vancouver TH              9.23   2

    
    Event 18Men 12 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 LouisCharles, Darius     12 Burnaby Stri              9.19   2
  2 Arnold, Cayden            12 Ocean Athletics           9.20   2
  3 Kellock, Cameron          12 Ocean Athletics           9.24   2
  4 Denman, Justen            12 Ocean Athletics           9.25   1
  5 Wesnoski, Rocco           12 Ocean Athletics           9.48   1

    
    Event 18Men 13 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Ma, Quan Ting Thomas      13 Vancouver OL              8.12   3
  2 StatesJones, Tremel      13 Unattached B              8.98   3
  3 Terry, Spencer            13 Vancouver TH              9.11   3


    
    Event 19Girls 9 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Van Arkel, Madelina        9 Ocean Athletics          11.22

    
    Event 19Girls 10 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Sage, Mia                 10 Ocean Athletics          10.36
  2 Sandhu, Jasleen           10 Ocean Athletics          10.51
  Perrault, Jaime           10 Unattached B            X11.08

    
    Event 19Girls 11 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Eisses, Loren             11 Unattached                8.81   2
  2 Cyr, Lindsay              11 Ocean Athletics           8.93   2
  3 Kleinschmidt, Taylor      11 Ocean Athletics           9.02   2
  4 Peters, LŠah              11 Ocean Athletics           9.07   2
  5 Tippe, Kaylee             11 Ocean Athletics          10.99   2

    
    Event 20Men 9 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Brown, Henry               9 Unattached B             10.41
  2 Bullock, Samuel            9 Ocean Athletics          10.88

    
    Event 20Men 10 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Badwal, Jeevan            10 Unattached B             10.11
  2 Spinu, Luca               10 Vancouver TH             10.22
  3 Nicol, Connor             10 Ocean Athletics          11.08

    
    Event 20Men 11 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Dobson, Zaiah             11 Ocean Athletics           9.25   2
  2 Jankovic, Dar             11 Vancouver TH              9.77   2
  3 Horlock, Brayden          11 Vancouver TH             10.45   2
  4 Tischler, Ben             11 Vancouver TH             11.81   2

    
    Event 21Women 3539 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Silva, Patricia           38 West Vancouv              9.63   2


    
    Event 21Women 4549 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Evans, Sharon             46 Greyhounds T              9.52   2
  2 Wahl, Antje               45 West Vancouv              9.80   2
  3 Valente, Julie            49 Greyhounds T             12.52   2

    
    Event 21Women 5559 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Gieni, Muriel             58 Riversdale A              9.07
  2 O'Brien Hugh, Cindy       58 Greyhounds T              9.29

    
    Event 21Women 7579 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Bortignon, Christa        79 Greyhounds T             10.45

    
    Event 22Men 4044 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Guzman, Jay               42 Greyhounds T              7.92   4

    
    Event 22Men 4549 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Jones, Karl               47 Martin Brower Blaze       7.72   4
  2 Walker, Samuel            45 Greyhounds T              7.85   4

    
    Event 22Men 5054 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Bradecamp, Michael        52 Unattached B              8.15   3
  2 Zurkovic, Branko          51 Norwesters T              8.22   3
  3 Van Ryswyk, Len           53 Ocean Athletics           8.30   3
  4 Phillips, Mark            51 Greyhounds T              8.89   3

    
    Event 22Men 5559 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Niwinski, Chris           59 Ocean Athletics           8.49   2
  2 Woods, Jorge              57 Greyhounds T              8.59   2
  3 Pinckard, Mark            56 Kajaks Track              8.70   2
  4 Ebel, Kenton              57 Unattached B              9.41   2

    
    Event 22Men 6064 60 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Dickey, David             62 Greyhounds T              9.62


    
    Event 23Men 1415 Shot Put 457.26
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Bhandal, Iqam             15 Unattached B            12.11m4
      FOUL11.64m12.08mFOUL11.62m12.11m

    
    Event 23Men 1617 Shot Put 457.26
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Sinclair, Connor          17 Ocean Athletics         13.37m5.
      11.87m12.08m13.10m12.37m13.19m13.37m
  2 Kuzyk, Zack               17 Unattached B             8.67m5
      8.65m7.80m8.50m8.67m8.35m8.61m

    
    Event 23Men 1834 Shot Put 457.26
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Russell, Nickolas         23 Ubc Track &             12.89m7.26
      12.31m11.45m12.49mFOUL12.40m12.89m
  2 Staeheli, Ivan            27 Unattached B            12.84m7.26
      12.84m12.69m12.77m12.52m12.67mFOUL
  3 Koopmans, Mackenzie       22 Ubc Track &             11.07m7.26
      10.45m10.86m10.44m11.07mFOULFOUL
  4 Przystupa, Michael        23 Unattached B            10.19m7.26
      8.87m9.23m8.59m10.19m9.27m10.09m
  5 Stack, Tynan              21 Ubc Track &              9.60m7.26
      9.00m9.58m9.57m9.40m9.60m8.67m

    
    Event 23AMen 5054 Shot Put 7.256543
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Korchinski, James         54 Greyhounds T             9.30m6
      8.92m9.25m8.19m9.30m8.45mFOUL

    
    Event 23AMen 6064 Shot Put 7.256543
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Natale, Andrew            61 Greyhounds T             8.67m5
      8.12m8.39m8.54m7.73m8.67m8.36m

    
    Event 24Women 1415 600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Smith, Cayla              15 Ocean Athletics        1:43.58
  2 Heshka, Tegan             15 Kamloops Tra           1:45.85

    
    Event 25Men 1415 600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Loughnane, Conor          14 Victoria Spe           1:29.59


    ....Event 25Men 1415 600 Meter Run
  2 Hwang, Logan              15 Kamloops Tra           1:35.99
  3 House, Kaelan             15 Ocean Athletics        1:42.47
  4 Lewis, Tristan            14 Ocean Athletics        1:44.97

    
    Event 26Women 1617 600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Jessica         17 Ocean Athletics        1:38.75
  2 Steer, Danielle           17 Ocean Athletics        1:38.76
  3 Ribeiro, Haley            16 Coastal Track Club     1:47.34

    
    Event 27Men 1617 600 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Fisher, Paul              16 Vancouver TH           1:26.80   1
  2 Thomson, Matthew          17 Unattached             1:28.78   2
  3 Lewis, Andrew             17 Ocean Athletics        1:28.83   2
  4 Forsyth, Luke             17 Ocean Athletics        1:28.85   1
  5 Onak, David               17 St Thomas Aq           1:35.10   2
  6 Carrigan, Calum           16 Kamloops Tra           1:37.50   1
  7 Holmes, Matthew           17 Unattached             1:41.84   1

    
    Event 28Women 1834 600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Van Tassel, Camille       20 Ubc Track &            1:42.90
  2 Madden, Hayley            18 Vancouver TH           1:43.40
  3 Miller, Alexia            20 Ubc Track &            1:46.39
  4 Geary, Caitlin            20 Ubc Track &            1:46.95

    
    Event 29Men 1834 600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Niezen, Ryan              19 Prairie Inn            1:28.01
  2 Abebe, Yonathan           22 Simon Fraser           1:29.31

    
    Event 30Women 1415 1000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Graydon, Maggie           14 Unattached B           3:28.20
  2 Morton, Mackenzie         14 Kajaks Track           3:38.39

    
    Event 31Men 1415 1000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Cox, Josh                 15 St Thomas Aq           3:08.85
  2 Bizzotto, Gianluca        15 Hershey Harr           3:09.32
  3 Manke, Sam                14 Unattached B           3:10.53


    
    Event 32Women 1617 1000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Desbrisay, Sydney         16 Vancouver TH           3:31.96
  2 Mikolay, Simonne          17 Pitt Meadows           3:49.00
  3 PurewalMaclachlan, Paig16 Kajaks Track           3:57.72

    
    Event 33Men 1617 1000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Foster, Liam              17 Unattached B           2:49.37
  2 Loewen, Nathan            17 Kajaks Track           2:52.87
  3 Kuzyk, Zack               17 Unattached B           3:09.83

    
    Event 36Women 1415 Shot Put 34
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Monro, Natalia            15 Langley Mustangs        10.80m3
      FOULFOUL10.24mFOUL10.44m10.80m
  Sara, Eniko               14 Langley Mustangs          FOUL3
      FOULFOUL

    
    Event 36Women 1617 Shot Put 34
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Frederiksen, Lindsey      17 Unattached B             9.39m3
      9.39m9.05m8.94m8.87mFOULFOUL
  2 Chu, Natalie              17 Vancouver TH             7.06m3
      5.92m7.06m6.94m7.00m6.64m6.65m
  3 Williams, Jessica         17 Ocean Athletics          6.87m3
      5.95m5.75m6.87m

    
    Event 36Women 1834 Shot Put 34
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Hawkins, Julia            23 Ubc Track &              8.78m4
      7.90m8.78m
  2 Burgert, Elise            18 Ocean Athletics          7.52m4
      6.02m7.21m6.97mFOUL6.53m7.52m

    
    Event 37Women 1415 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Wei, Cynthia              14 Kajaks Track             1.30m
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35
        O    O    O    O   XOXXX


    
    Event 37Women 1617 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kawai Herdman, Julie      16 Unattached B             1.70m
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75
        O    O    O   XO    OXXX
  2 Williams, Jessica         17 Ocean Athletics          1.50m
     1.30 1.40 1.45 1.50 1.55
        O    O    O   XOXXX

    
    Event 37Women 1834 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Schultz, Nina             18 New West Spa             1.75m
     1.60 1.65 1.70 1.75
        O    O    O    O
  2 Campbell, Olivia          19 Ubc Track &              1.60m
     1.50 1.55 1.60 1.65
        O   XO   XOXXX
  3 Hawkins, Julia            23 Ubc Track &              1.55m
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60
       XO    O   XO   XOXXX
  4 Lydynuik, Ally            18 Coastal Track Club       1.50m
     1.40 1.45 1.50 1.55
        O    O   XOXXX
  5 Fedor, Kye                21 Simon Fraser             1.40m
     1.40 1.45
        OXXX

    
    Event 38Men 1415 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Denman, Ryan              15 Ocean Athletics          1.60m
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65
        O    O    O    OXXOXXX

    
    Event 38Men 1617 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Lambert, Michael          17 Valley Royal             1.95m
     1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 1.98
        O    O    OXXOXXOXXX
  2 Kuzyk, Zack               17 Unattached B             1.80m
     1.65 1.70 1.75 1.80 1.85
       XO   XO    O    OXXX
  3 Riddell, Mackenzie        17 Norwesters T             1.75m
     1.45 1.50 1.55 1.70 1.75 1.80
        O    O    O   XO    OXXX
  4 Poljak, Luka              16 Vancouver TH             1.65m
     1.55 1.60 1.65 1.70
        O    O   XOXXX


    ....Event 38Men 1617 High Jump
  5 Foster, Ethan             16 BC Flyers At             1.60m
     1.50 1.55 1.60 1.65
        O   XO   XOXXX
  6 Sinclair, Connor          17 Ocean Athletics          1.50m
     1.40 1.45 1.50 1.55
        O   XO   XOXXX

    
    Event 38Men 1834 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Backiel, Filip            22 Ubc Track &              1.85m
     1.75 1.80 1.85 1.90
      XXO    O   XOXXX
  2 Staeheli, Ivan            27 Unattached B             1.80m
     1.75 1.80 1.85
        O    OXXX
  2 Przystupa, Michael        23 Unattached B             1.80m
     1.65 1.70 1.75 1.80 1.85
       XO    O    OXXOXXX
  4 Koopmans, Mackenzie       22 Ubc Track &              1.65m
     1.60 1.65 1.70
        O   XOXXX
  5 Purohit, Kirtan           20 Vancouver TH             1.60m
     1.50 1.55 1.60 1.65
        O   XO    OXXX
  Aminov, Oded              21 Ubc Track &                 NH
     1.70
      XXX

    
    Event 38AMen 5054 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Rick, Scott               53 Unattached               1.60m
     1.45 1.50 1.55 1.60 1.65
        O    O    OXXOXXX

    
    Event 38AMen 5559 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Niwinski, Chris           59 Ocean Athletics          1.55m
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60
        O   XO   XO    OXXX

    
    Event 39Girls 9 600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Boerma, Sofia              9 Ocean Athletics        2:15.78


    
    Event 39Girls 10 600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Perrault, Jaime           10 Unattached B           2:05.37
  2 Kuzmanovic, Sofia         10 Vancouver TH           2:22.72
  3 Mattman, Susanna          10 Vancouver TH           2:24.24
  4 King, Rhianne             10 Ocean Athletics        2:24.26

    
    Event 39Girls 11 600 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Baechler, Maya            11 Vancouver TH           1:51.17   2
  2 Hack, Mackenzie           11 Ocean Athletics        1:59.49   2
  3 Peters, LŠah              11 Ocean Athletics        2:02.82   2
  4 Van Arkel, Liedewij       11 Ocean Athletics        2:29.58   2

    
    Event 39Girls 12 600 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Forsyth, Sophie           12 Vancouver TH           1:57.97   3
  2 Kieffer, Jessica          12 Vancouver TH           1:58.88   3
  3 Butler, Finley            12 Vancouver TH           2:08.13   3

    
    Event 39Girls 13 600 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Tasdemir, Selin           13 Kajaks Track           1:48.52   4
  2 Chhun, Janelle            13 Unattached             1:53.93   4
  3 Baechler, Makenna         13 Vancouver TH           2:15.46   4

    
    Event 40Men 9 600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Brown, Henry               9 Unattached B           2:22.20

    
    Event 40Men 10 600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Martland, Kai             10 Vancouver TH           2:07.26
  2 Badwal, Jeevan            10 Unattached B           2:12.45

    
    Event 40Men 11 600 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Dobson, Zaiah             11 Ocean Athletics        2:01.65


    
    Event 40Men 12 600 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Sadleir, Francis          12 Vancouver TH           2:07.38   2

    
    Event 40Men 13 600 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Britnell, Marcus          13 Vancouver TH           1:49.31   2
  2 Gill, Robin               13 Universal AT           1:52.98   2
  3 StatesJones, Tremel      13 Unattached B           1:57.49   2

    
    Event 41Women 1415 300 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Malmquist, Katelyn        14 Burnaby Stri             44.94   2
  2 Smith, Cayla              15 Ocean Athletics          46.11   2
  3 Peters, Angela            14 Ocean Athletics          46.69   2
  4 Morris, Sophie            15 Vancouver TH             47.25   2
  5 Cunha, Alanna             14 Ocean Athletics          48.01   1
  6 Ainsworth, Chloe          15 Vancouver OL             49.33   1
  7 Tippe, Kassie             15 Ocean Athletics          52.17   1

    
    Event 42Men 1415 300 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Loughnane, Conor          14 Victoria Spe             38.98   2
  2 Reynolds, Reilly          15 Ocean Athletics          40.97   2
  3 Williams, Aaron           15 Unattached B             42.34   2
  4 Glushak, Daniel           14 Ocean Athletics          43.01   1
  5 House, Kaelan             15 Ocean Athletics          43.38   1
  6 Lees, Keaton              15 Ocean Athletics          43.54   2
  7 Collins, Isaiah           14 Vancouver TH             43.90   1
  8 Lewis, Tristan            14 Ocean Athletics          44.90   1
  9 Glowacki, Tirus           14 New West Spa             45.72   1
 10 Zhou, Victor              15 Vancouver TH             46.60   2

    
    Event 43Women 1617 300 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Williams, Jessica         17 Ocean Athletics          41.83
  2 Kurucz, Aaryanna          16 Universal AT             44.52
  3 Moore, Amanda             16 South Fraser             44.72
  4 Koch, Jodi                16 Kajaks Track             53.09

    
    Event 44Men 1617 300 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Litherland, Quinn         17 Vancouver TH             36.60   2
  2 Fisher, Paul              16 Vancouver TH             38.24   2
  3 Cantarella, Egidio        16 Kajaks Track             38.36   2


    ....Event 44Men 1617 300 Meter Run
  4 Lewis, Andrew             17 Ocean Athletics          40.23   2
  5 Shum, Brendan             16 Vancouver TH             41.70   1
  6 Onak, David               17 St Thomas Aq             41.78   1
  7 Barrales, Saul            17 St Thomas Aq             42.43   1
  8 Holmes, Matthew           17 Unattached               43.27   1

    
    Event 45Women 1834 300 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Lazecki, Natasha          21 Simon Fraser             42.79   2
  2 Madden, Hayley            18 Vancouver TH             43.10   1
  3 West, Bryce               20 Simon Fraser             43.69   2
  4 Notting, Megan            21 Simon Fraser             43.94   2
  5 Lydynuik, Ally            18 Coastal Track Club       45.11   2
  6 Gilbert, Valerie          18 Alberni Dist             46.43   1
  7 Gommerman, Hayley         18 Vancouver TH             47.27   1

    
    Event 46Men 1834 300 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Hanna, Jacob              19 Ubc Track &              36.40   2
  2 Carnegie, Tanner          18 Coastal Track Club       38.04   2
  3 Parks, Corey              20 Simon Fraser             38.97   2
  4 John, Azariah             20 Martin Brower Blaze      38.98   1
  5 McQuillan, Ryan           20 Coquitlam Cheetahs       40.60   1
  6 Wong, Bill                22 Ubc Track &              40.75   2

    
    Event 46AMen 4549 300 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Walker, Samuel            45 Greyhounds T             40.37

    
    Event 47Women 1415 1200 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Mortimer, Rachel          15 Valley Royal           3:56.54
  2 Baziw, Bridgett           15 Vancouver TH           3:56.94
  3 Lewis, Kendra             14 Vancouver OL           3:57.00
  4 Heshka, Tegan             15 Kamloops Tra           4:00.27
  5 Bains, Baneet             15 Universal AT           4:00.46
  6 Kobylanski, Maya          14 Ocean Athletics        4:00.48

    
    Event 48Men 1415 1200 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Hwang, Logan              15 Kamloops Tra           3:40.68
  2 Cox, Josh                 15 St Thomas Aq           3:52.19
  3 Manke, Sam                14 Unattached B           3:55.24


    
    Event 49Women 1617 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Ginther, Georgia          17 Coastal Track Club     5:01.18
  2 Plouvier, Manon           16 Vancouver TH           5:11.92
  3 Sokolowski, Kate          17 Valley Royal           5:18.31
  4 Lavallee, Sarah           17 Hershey Harr           5:22.46
  5 Good, Carly               17 Coastal Track Club     5:32.95
  6 Gill, Gurleen             16 Valley Royal           5:37.82
  7 Brodie, Bailey            17 Kajaks Track           5:40.54

    
    Event 50Men 1617 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Thomson, Matthew          17 Unattached             4:24.07
  2 Ribeiro, Dawson           17 Coastal Track Club     4:24.16
  3 Doherty, Aidan            16 Hershey Harr           4:25.85
  4 James, Daniel             16 Valley Royal           4:43.67
  5 Carrigan, Calum           16 Kamloops Tra           4:49.49
  6 Allen, Mathen             16 New West Spa           4:52.70
  7 White, Ethan              16 Kajaks Track           5:09.14

    
    Event 51Women 1834 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 Lacis, Nicole             20 Ubc Track &            4:54.37   2
  2 Cairns, Brianna           21 Ubc Track &            4:56.11   2
  3 Symonds, Nicola           19 Ubc Track &            4:56.71   2
  4 Au, Enid                  19 Ubc Track &            4:57.00   2
  5 Chadsey, Emma             22 Simon Fraser           5:00.00   2
  6 Miller, Alesha            24 Unattached B           5:15.16   2
  7 Cho, Erina                22 Simon Fraser           5:17.16   2
  8 McIntosh, Taylor          19 Ubc Track &            5:18.70   1
  9 Miller, Christa           24 Unattached B           5:48.49   1
 10 Boparai, Joldenjeet       18 Ocean Athletics        6:10.41   1
 11 Klymchuk, Samantha        18 Ocean Athletics        6:11.56   1
 12 Uppal, Harneet            18 Valley Royal           6:42.93   1

    
    Event 52Men 1834 1500 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    FinalsH#
===================================================================
  1 McDonald, Stuart          21 Unattached B           4:11.59   2
  2 Geary, Tanner             18 Valley Royal           4:13.63   2
  3 Mustard, Timothy          19 Simon Fraser           4:15.60   1
  4 Biela, Kristian           18 Valley Royal           4:15.72   1
  5 Taylor, Christopher       22 Ubc Track &            4:15.94   1
  6 Torres, Richard           20 Unattached B           4:17.30   2
  7 Sekhon, Jalen             21 Simon Fraser           4:19.54   2
  8 Halliday, Kieran          20 Ubc Track &            4:19.78   1
  9 Cormier, Matthew          20 Ubc Track &            4:24.92   1
 10 Sprickerhoff, Conlan      21 Unattached B           4:27.00   1
 11 Sawatzky, David           21 Simon Fraser           4:31.71   2


    
    Event 52AMen 4044 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Brown, Jeremy             40 Unattached B           4:39.84

    
    Event 53Women 1415 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Ocean Athletics'A'                                2:01.57

    
    Event 54Men 1415 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Ocean Athletics'E'                                1:49.59
  2 Vancouver Thunderbirds'B'                         1:57.71

    
    Event 55Women 1617 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Ocean Athletics'A'                                1:50.46
  1 Universal Athletics Club'A'                       1:50.46
  3 Vancouver Thunderbirds'A'                         2:00.72

    
    Event 56Men 1617 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Kajaks Track & Field Club'A'                      1:38.30
  2 Vancouver Thunderbirds'B'                         1:40.39
  3 Ocean Athletics'A'                                1:42.56
  4 Kajaks Track & Field Club'B'                      1:45.84
  5 Vancouver Thunderbirds'A'                         1:50.62

    
    Event 57Women 1834 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Vancouver Thunderbirds'A'                         1:49.91
  2 Ubc Track & Field Club'A'                         1:50.30
  3 Kajaks Track & Field Club'A'                      1:56.17

    
    Event 58Men 1834 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Ubc Track & Field Club'A'                         1:34.96
     1) Hanna, Jacob 19                 2) Pollard, Eric 21
     3) McLean, Matthew 19              4)
  2 Vancouver Thunderbirds'A'                         1:39.60


    
    Event 59Boys 10 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Vancouver Thunderbirds'F'                         2:25.60
  2 Ocean Athletics'A'                                2:34.71

    
    Event 59Boys 11 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Vancouver Thunderbirds'B'                         2:35.21
  2 Ocean Athletics'B'                                2:36.65

    
    Event 59Boys 12 4x200 Meter Relay
===================================================================
    Team                                                 FinalsH#
===================================================================
  1 Ocean Athletics'C'                                2:07.34   2
  2 Ocean Athletics'D'                                2:14.42   2
  3 Vancouver Thunderbirds'C'                         2:16.68   2
  4 Vancouver Thunderbirds'A'                         2:17.02   2

    
    Event 59Boys 13 4x200 Meter Relay
===================================================================
    Team                                                 FinalsH#
===================================================================
  1 Vancouver Thunderbirds'E'                         2:06.51   3
  2 Vancouver Thunderbirds'D'                         2:08.55   3

    
    Event 61Men 5559 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Greyhounds Track & Field Club'A'                  1:58.27
     1) Woods, Jorge 57                 2)

    
    Event 61Men 6064 4x200 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals
================================================================
  1 Greyhounds Track & Field Club'A'                  1:57.85
     1) Dickey, David 62                2) Phillips, Mark 51
    Universal Athletics Club    HyTek's MEET MANAGER6:50 PM2/07/16Page 1
    2016 Van Sun Harry Jerome |ndoor Games  6/02/16
    Rihcmond Olympic OvAL
    Results