Click here for the 2013 Harry Jerome Indoor Meet Results as a PDF file.


	Women 12 13 50 Meter Dash 50 M
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Lew, Jasmine              13 Unattached BC           6.67       7.10   1
  2 Moore, Amanda             13 Unattached BC           7.41       7.25   1
  3 Miller, Danielle          13 Vancouver TH                       7.60   2
  4 Terry, Alyssa             13 Unattached BC                      7.63   2
  5 Krieser, Jade             13 Unattached BC           6.90       7.67   2
  6 Cathro, Ashley            13 Victoria Tra           12.02       7.69   3
  7 Reid, Molly               13 University OF VI                   7.77   1
  8 Smith, Cayla              12 Ocean Athletics         7.90       7.82   2
  9 Mikula Noble, Nataysia    12 Kajaks Track           15.09       7.95   3
 10 Mitchell, Bailey          13 Unattached BC                      8.10   3
 11 Gallagher, Breanne        12 Unattached BC                      8.27   1
 12 Watson, Nina              12 Vancouver OL                       8.42   2
 13 Thomas, Gemma             12 Unattached BC                      8.61   3

	Women 12 13 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Lew, Jasmine              13 Unattached BC                      8.21
  2 Moore, Amanda             13 Unattached BC                      8.47
  3 Miller, Danielle          13 Vancouver TH                       8.66
  4 Terry, Alyssa             13 Unattached BC                      8.79
  5 Krieser, Jade             13 Unattached BC                      9.02

	Women 14 15 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Duncansons, Jade          15 Ocean Athletics         6.90       8.31q  1
  2 Terry, Rebecca            15 Unattached BC                      8.61q  2
  3 McFall, Natalie           15 University OF VI       14.36       8.63q  2
  4 Rastad, Emma              14 Norwesters T           13.77       8.67q  1
  5 Bekar, Kiana              15 Ocean Athletics         7.90       8.67q  1
  6 Sakaki, Kristen           15 Ocean Athletics         7.00       8.80   3
  7 Procee, Katie             15 Chilliwack T           14.43       9.01   3
  8 Quijado, Maya             15 Vancouver TH                       9.05   3
  9 Funk, Emerie              15 University OF VI                   9.19   1
 10 van de Slagt, Emma        15 Vancouver TH                       9.23   3
 11 Mclean, Jennifer          14 Ocean Athletics         7.00       9.70   2

	Women 14 15 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Duncansons, Jade          15 Ocean Athletics         8.31       8.30    6
  2 McFall, Natalie           15 University OF VI        8.63       8.61    4
  3 Terry, Rebecca            15 Unattached BC           8.61       8.66    3
  4 Bekar, Kiana              15 Ocean Athletics         8.67       8.79    2
  5 Rastad, Emma              14 Norwesters T            8.67       8.87    1

	Women 16 17 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Reimer, Lexy              16 Coastal Track                      8.15q  1
  2 Voloshin, Diana           16 Norwesters T           13.35       8.18q  1
  3 Gibson, Hailey            17 Valley Royal           12.64       8.19q  2
  4 Mernagh, Stephanie        16 Ocean Athletics         6.90       8.22q  1
  5 Crivello, Katherine       16 Valley Royal           13.25       8.31q  2
  6 Hamilton, Mikayla         16 Coastal Track                      8.33   2
  7 Yee, Michelle             16 Vancouver TH           13.07       8.33   3
  8 Baker, Tia Isabelle       17 University OF VI        8.19       8.34   4
  9 Reid, Erin                17 Kajaks Track                       8.47   4
 10 Cater, Hannah             16 University OF VI        7.22       8.49   1
 11 Lin, Joyce                17 Vancouver TH                       8.72   4
 12 Searle, Andrea            16 Kajaks Track                       8.78   3
 13 Geary, Caitlin            17 Valley Royal           13.88       8.91   3
 14 Laktionova, Anna          17 Norwesters T           14.82       8.95   4

	Women 16 17 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Gibson, Hailey            17 Valley Royal            8.19       8.18    6
  2 Reimer, Lexy              16 Coastal Track           8.15       8.18    4
  3 Voloshin, Diana           16 Norwesters T            8.18       8.22    3
  4 Mernagh, Stephanie        16 Ocean Athletics         8.22       8.33    2
  5 Crivello, Katherine       16 Valley Royal            8.31       8.33    1

	Women 18 34 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Cobb, Aleisha             22 Pacific Athletics      12.41       7.77q  4
  2 Whitehead, Liza           26 Trinity Western         6.45       7.79q  1
  3 Nettey, Sabrina           23 Universal AT            6.70       7.80q  2
  4 Spear Chief Morris, Joy   23 U B C University        6.80       7.90q  6
  5 Ashcroft, Jamie           19 University OF VI       12.39       7.99q  1
  6 Joyce, Elisa              18 Unattached BC                      8.00q  2
  7 Ross, Hazel               20 Trinity Western         6.79       8.05q  3
  8 Joyce, Adele              18 Unattached BC                      8.05q  1
  9 Hughes, Sarah             23 U B C University        6.90       8.06q  4
 10 Win, Sajeda               18 Vancouver TH            8.05       8.07q  3
 11 Van Ryswyk, Katherine     18 Ocean Athletics         7.20       8.16   3
 12 Momoh, Sudie              19 Pacific Athletics      12.61       8.17   5
 13 Douglas, Danielle         23 U B C University        7.00       8.26   5
 14 Adande, Karin             27 Norwesters T           12.68       8.29   6
 15 Fedor, Kye                18 Norwesters T                       8.38   2
 16 Tsun, Fiona               23 U B C University        7.00       8.38   1
 17 Akehurst, Ayla            19 Trinity Western         7.00       8.39   6
 18 Kramer, Addison           23 U B C University        6.99       8.44   5
 19 Belsterling, Marie        20 Trinity Western         7.09       8.46   4
 20 Lawrence, Becky           23 Pacific Athletics                  8.49   6
 21 Devernichuk, Shonte       18 Vancouver TH                       8.50   5

	....Women 18 34 60 Meter Dash
 22 Geck, Lisa                23 Trinity Western         7.20       8.52   5
 23 Taddei, Larissa           18 Unattached BC                      8.59   3
 24 Varona, Ashleigh          19 Trinity Western         7.55       8.64   3
 25 Glenn, Miranda            21 Trinity Western         7.35       8.77   1
 26 Zuniga, Ivonne            24 Trinity Western         7.00       8.89   2
 27 Dejong, Dara              21 Trinity Western         7.79       9.07   4
 28 Atkinson, Geran           18 Vancouver TH                       9.65   4

	Women 18 34 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Spear Chief Morris, Joy   23 U B C University        7.90       7.65   2   6
  2 Nettey, Sabrina           23 Universal AT            7.80       7.68   2   4
  3 Whitehead, Liza           26 Trinity Western         7.79       7.68   2   3
  4 Cobb, Aleisha             22 Pacific Athletics       7.77       7.70   2   2
  5 Ashcroft, Jamie           19 University OF VI        7.99       8.00   2   1
  6 Hughes, Sarah             23 U B C University        8.06       8.03   1
  7 Joyce, Adele              18 Unattached BC           8.05       8.05   1
  8 Joyce, Elisa              18 Unattached BC           8.00       8.05   1
  9 Win, Sajeda               18 Vancouver TH            8.07       8.28   1

	Women 12 13 300 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Moore, Amanda             13 Unattached BC          49.60      45.06   2
  2 Terry, Alyssa             13 Unattached BC                     47.59   1
  3 Krieser, Jade             13 Unattached BC          52.00      47.80   1
  4 Cathro, Ashley            13 Victoria Tra                      49.07   2
  5 Mitchell, Bailey          13 Unattached BC                     49.79   1
  6 Reid, Molly               13 University OF VI                  50.46   1
  7 Watson, Nina              12 Vancouver OL                      51.06   2
  8 Chin, Ella                12 University OF VI                  52.00   1
  9 Gallagher, Breanne        12 Unattached BC                     53.13   2
 10 Thomas, Gemma             12 Unattached BC                     56.16   2

	Women 14 15 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Duncansons, Jade          15 Ocean Athletics        43.50      44.44   1   6
  2 Terry, Rebecca            15 Unattached BC                     44.58   1   4
  3 Sakaki, Kristen           15 Ocean Athletics        46.50      46.09   3   3
  4 Madden, Hayley            15 Vancouver TH           45.85      46.36   3   2
  5 McFall, Natalie           15 University OF VI                  46.61   3   1
  6 Chow, Cheryl              15 Unattached BC          46.18      47.01   3
  7 Procee, Katie             15 Chilliwack T           49.20      47.89   1
  8 Contos, Christianna       15 Vancouver TH           46.15      49.05   2
  9 Funk, Emerie              15 University OF VI                  51.50   2
 10 Mclean, Jennifer          14 Ocean Athletics        46.50      52.48   2

	Women 16 17 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Korpach, Sarah            17 Ocean Athletics        41.24      43.55   1   6
  2 Mernagh, Stephanie        16 Ocean Athletics        43.50      43.78   3   4
  3 Piercy, Jordyn            17 University OF VI                  44.37   1   3
  4 Baker, Tia Isabelle       17 University OF VI     1:00.80      44.60   1   2
  5 Friedmann, Natasha        17 Universal AT           43.10      44.67   2   1
  6 Van Hombeeck, Chantel     16 Vancouver TH         1:02.49      46.74   3
  7 Lesyk, Camilla            17 Ocean Athletics        45.32      46.76   2
  8 Gill, Simerpreet          16 Universal AT           44.14      46.92   3
  9 Garri, Gabrielle          16 Burnaby Striders                  47.60   1
 10 Geary, Caitlin            17 Valley Royal                      48.04   3
 11 Huang, Mavis              16 Vancouver TH           47.65      50.35   1
 12 Searle, Andrea            16 Kajaks Track                      50.88   2

	Women 18 99 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Pearse, Anastasia         25 Trinity Western        41.00      41.38   4   6
  2 Wiebe, Devan              23 U B C University       39.10      41.43   4   4
  3 Palesch, Meghan           18 Ocean Athletics        39.89      41.76   1   3
  4 Atkin, Casey              20 Pacific Athletics      57.09      42.64   2   2
  5 Daly, Maya                19 Trinity Western        41.60      42.93   4   1
  6 Van Den Bulk, Jeannette   36 Pacific Athletics      42.37      42.94   3
  7 Hughes, Sarah             23 U B C University       42.00      42.96   3
  8 Douglas, Danielle         23 U B C University       42.50      42.98   3
  9 Joyce, Elisa              18 Unattached BC                     43.13   4
 10 Balbosa, Chelsea          21 Unattached BC                     44.31   1
 11 Tsun, Fiona               23 U B C University       43.50      44.41   3
 12 Lawrence, Becky           23 Pacific Athletics                 44.50   1
 13 Belsterling, Marie        20 Trinity Western        44.95      44.86   2
 14 Cryderman, Natalie        18 Vancouver TH           44.80      45.03   3
 15 Visser, Jordyn            19 Trinity Western        47.00      45.28   2
 16 Russell, Emily            18 Vancouver TH                      45.70   1
 17 Ashcroft, Jamie           19 University OF VI       25.96      47.09   4

	Girls 12 13 600 Meter Run 600 m
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cathro, Ashley            13 Victoria Tra                    1:51.27   1
  2 Terry, Alyssa             13 Unattached BC                   1:53.03   1
  3 Mitchell, Bailey          13 Unattached BC                   1:53.84   1
  4 Krieser, Jade             13 Unattached BC        1:59.00    1:55.35   2
  5 Smith, Cayla              12 Ocean Athletics      1:50.00    1:55.79   2
  6 Watson, Nina              12 Vancouver OL                    1:58.08   2
  7 Ribeiro, Haley            13 Ocean Athletics      2:10.00    1:58.88   1
  8 Chin, Ella                12 University OF VI     2:05.26    2:01.34   2
  9 Milic, Hannah             12 Ocean Athletics      1:58.00    2:01.69   2

	Women 14 15 600 Meter Run 600 m
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Terry, Rebecca            15 Unattached BC                   1:49.47

	Women 16 17 600 Meter Run 600 m
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dodd, Sophie              17 Vancouver TH         1:40.00    1:44.57    6
  2 Phipps, Jenna             17 Coastal Track                   1:45.06    4
  3 Stevenson, Sophia         16 Burnaby Striders     2:17.00    1:47.52    3
  4 Wong, Madison             17 Vancouver TH         1:45.00    1:47.90    2
  5 Celebe, Mine              17 Vancouver TH                    1:48.88    1

	Women 18 99 600 Meter Run 600 m
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Benson, Fiona             23 Trinity Western      1:35.00    1:36.43    6
  2 Pearse, Anastasia         25 Trinity Western      1:37.50    1:39.58    4
  3 Williams, Alison          18 Ocean Athletics      1:38.00    1:40.39    3
  4 Farish, Catharine         23 U B C University                1:40.47    2
  5 Lennea, Kayla             19 Simon Fraser Unv     1:38.00    1:41.14    1
  6 Keane, Brianna            18 Unattached BC                   1:41.57
  7 Vogt, Abbey               21 Simon Fraser Unv     1:38.00    1:42.04
  8 Dobie, Reta               18 Coastal Track        1:42.00    1:45.05
  9 Tinio, Mirabelle          36 Unattached BC                   1:49.98

	Women 14 15 1000 Meter Run 1000 m
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Terry, Rebecca            15 Unattached BC                   3:13.26    6
  2 Good, Carly               14 Ocean Athletics                 3:27.58    4

	Women 16 17 1000 Meter Run 1000 m
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ribeiro, Chelsea          16 Ocean Athletics                 3:13.32    6
  2 LE Blanc, Caitlin         16 Chilliwack T                    3:26.66    4
  3 Goparma Sherpa, Dechen    16 Vancouver TH                    3:39.83    3

	Women 18 99 1000 Meter Run 1000 m
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Slinn, Heather            23 U B C University     2:55.40    3:00.93    6
  2 Harradine, Meg            19 Trinity Western      3:05.30    3:10.98    4
  3 Bell, Nikki               20 Trinity Western      3:18.50    3:21.45    3
  4 Merkle, Laura             19 Trinity Western      3:25.70    3:25.65    2

	Women 14 15 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Charlton, Calli           15 Vancouver TH                    5:02.82    6
  2 Pringle, Madeleine        14 Vancouver TH                    5:14.28    4
  3 Kirsh, Leiah              14 Vancouver TH                    5:23.27    3
  4 Cheung, Michelle          15 Hershey Harr                    5:30.17    2

	Women 16 17 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brown, Fiona              16 Ocean Athletics      5:17.00    5:07.26    6
  2 Kell, Jennifer            16 Valley Royal         5:00.00    5:24.73    4
  3 MC Neil, Madysen          16 Golden Ears                     5:39.47    3
  4 LE Blanc, Caitlin         16 Chilliwack T                    5:39.49    2

	Women 18 99 1500 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jackson, Alison           25 Trinity Western      4:48.80    4:55.88   2   6
  2 De Fenoyl, Amelie         23 U B C University     4:45.30    5:03.40   2   4
  3 Chadsey, Emma             19 Simon Fraser Unv     4:55.00    5:04.83   1   3
  4 Regan, Leah               31 Simon Fraser Unv     4:53.00    5:05.23   2   2
  5 Gutmanis, Michelle        23 U B C University     4:50.20    5:08.10   2   1
  6 Lee, Kirsten              23 U B C University     4:55.20    5:15.63   2
  7 Tinio, Mirabelle          36 Unattached BC                   5:20.31   1
  8 Carviel, Heather          21 Simon Fraser Unv     4:57.00    5:20.80   1
  9 Edeer, Nazde              18 Vancouver TH         5:26.23    5:21.74   1
 10 Degnan, Etta              19 Unattached BC                   5:23.12   1
 11 Cho, Erina                19 Simon Fraser Unv     5:05.00    5:24.34   1

	Women 14 15 60 Meter Hurdles 30"
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bekar, Kiana              15 Ocean Athletics         9.20       9.92    6
  2 Rastad, Emma              14 Norwesters T           12.76       9.93    4

	Women 14 15 60 Meter Hurdles 30"
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rastad, Emma              14 Norwesters T                       9.84    6

	Women 16 17 60 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Voloshin, Diana           16 Norwesters T                       9.27    6
  2 Piercy, Jordyn            17 University OF VI                   9.68    4
  3 Acosta, Maria             16 Norwesters T                      10.28    3

	Women 16 17 60 Meter Hurdles 30"
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Voloshin, Diana           16 Norwesters T           12.82       9.49    6
  2 Piercy, Jordyn            17 University OF VI                   9.86    4
  3 Acosta, Maria             16 Norwesters T                       9.91    3
    Laktionova, Anna          17 Norwesters T           19.15         DQ

	Women 18 99 60 Meter Hurdles 33"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Ross, Hazel               20 Trinity Western         7.60       8.95q  1
  2 Palesch, Meghan           18 Ocean Athletics         7.90       9.11q  2
  3 Daly, Maya                19 Trinity Western         7.79       9.35q  2
  4 Van Ryswyk, Katherine     18 Ocean Athletics         8.01       9.39q  1
  5 Kramer, Addison           23 U B C University                  10.01q  1
  6 Zuniga, Ivonne            24 Trinity Western         7.95      10.09   2
  7 Hawkins, Julia            23 U B C University        8.03      10.97   1
  8 Visser, Jordyn            19 Trinity Western                   11.02   2
    Fedor, Kye                18 Norwesters T                         DQ   1 trail lane

	Women 18 99 60 Meter Hurdles 33"
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Palesch, Meghan           18 Ocean Athletics         9.11       8.87    6
  2 Ross, Hazel               20 Trinity Western         8.95       8.87    4
  3 Van Ryswyk, Katherine     18 Ocean Athletics         9.39       9.03    3
  4 Daly, Maya                19 Trinity Western         9.35       9.23    2
  5 Kramer, Addison           23 U B C University       10.01       9.87    1

	Women 14 15 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ocean Athletics  'A'                                         4:34.90    6
     1) Steel, Danielle 14              2) Mclean, Jennifer 14
     3) Bekar, Kiana 15                 4) Sakaki, Kristen 15
  2 Vancouver Thunderbirds  'A'                       4:40.00    4:46.47    4
     1) Contos, Christianna 15          2) van de Slagt, Emma 15
     3) Deng, Yvonne 15                 4) Madden, Hayley 15

	Women 15 17 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ocean Athletics  'A'                                         4:20.21    6
     1) Korpach, Sarah 17               2) Mernagh, Stephanie 16
     3) Duncansons, Jade 15             4) Lesyk, Camilla 17
  2 Vancouver Thunderbirds  'A'                       4:35.00    4:26.98    4
     1) Yee, Michelle 16                2) Wong, Madison 17
     3) Jang, Anika 16                  4) Pauls, Sophie 16
  3 University OF Victoria Track  'A'                            4:27.37    3

	....Women 15 17 4x400 Meter Relay
     1) Funk, Emerie 15                 2) Baker, Tia Isabelle 17
     3) Cater, Hannah 16                4) Piercy, Jordyn 17
  4 Vancouver Thunderbirds  'B'                       4:45.00    4:47.20    2
     1) Celebe, Mine 17                 2) Fraser, Lauren 17
     3) Lin, Joyce 17                   4) Lam, Cherry 17
  5 Vancouver Thunderbirds  'C'                                  5:00.55    1

	Women 16 99 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Trinity Western U Track  'A'                      4:10.00    4:02.32    6
  2 Ocean Athletics  'A'                                         4:15.93    4
     1) Palesch, Meghan 18              2) Williams, Alison 18
     3) Van Ryswyk, Katherine 18        4) Ribeiro, Chelsea 16
  3 Vancouver Thunderbirds  'A'                       4:15.00    4:19.20    3
     1) Win, Sajeda 18                  2) Stokes, Amabel 18
     3) Cryderman, Natalie 18           4) Martin, Laurel 19
  4 Vancouver Thunderbirds  'B'                       4:48.00    4:50.07    2
     1) Russell, Emily 18               2) Devernichuk, Shonte 18
     3) Atkinson, Geran 18              4)

	Women 14 15 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Aquilini, Gabriela        15 Vancouver TH           1.50m      1.50m
  2 Rastad, Emma              14 Norwesters T                      1.40m

	Women 16 17 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Pauls, Sophie             16 Vancouver TH           1.56m      1.55m
  2 Voloshin, Diana           16 Norwesters T           1.45m      1.40m
  3 Laktionova, Anna          17 Norwesters T           1.30m     J1.40m
  4 Acosta, Maria             16 Norwesters T           1.35m      1.35m

	Women 18 99 High Jump
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Nuttall, Emma             23 Trinity Western                   1.70m
  2 Neville Rutherford, Kim   19 Simon Fraser Unv                  1.60m
  3 Hawkins, Julia            23 U B C University                  1.45m
    Schneck, Allison          19 Trinity Western                      NH

	Women 16 17 Shot Put 3 k
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Voloshin, Diana           16 Norwesters T           9.16m     10.27m    6    3 kg
  2 Acosta, Maria             16 Norwesters T                     10.07m    4    3 kg
  3 Lim, Emily                17 Vancouver TH           9.37m      9.73m    3    3 kg
  4 Laktionova, Anna          17 Norwesters T           7.96m      8.19m    2    3 kg

	Women 18 99 Shot Put 4 kg
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Esser, Agnes              18 Unattached BC                    13.53m    6
  2 Richardson, Jade          21 Simon Fraser Unv      12.00m     11.52m    4
  3 Hawkins, Julia            23 U B C University       9.50m      8.46m    3

	Men 12 13 50 Meter Dash 50 M
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Depaoli, Nico             13 Unattached BC           7.00       7.34   2
  2 Mensah, KJ                12 Unattached BC           7.68       7.56   1
  3 Bradley, Carson           12 Kajaks Track                       7.64   1
  4 Cummins, Niall            12 Pebble Hill School                 8.46   2
  5 Homem, Jonathan           12 Unattached BC          17.00       9.98   2

	Men 12 13 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Depaoli, Nico             13 Unattached BC                      8.54
  2 Mensah, KJ                12 Unattached BC                      8.84

	Men 16 17 60 Meter Dash 60
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Hanna, Jake               16 Ocean Athletics         6.39       7.26q  2
  2 Chan, Matthew             16 Vancouver TH            7.35       7.26q  1
  3 Taylor Lewis, Adeyemi     17 Coquitlam Cheetahs     11.30       7.28q  4
  4 Ladipo, Awwal             17 Coastal Track          11.54       7.35q  4
  5 Nizamani, Ahmad           17 Vancouver TH            7.39       7.36q  2
  6 John, Azariah             17 Burnaby Striders                   7.41   1
  6 Taylor, Nicholas          16 University OF VI                   7.41   3
  8 Payne, Cedric             17 Unattached BC           6.71       7.55   3
  8 Mclean, Matthew           16 Ocean Athletics         6.25       7.55   1
 10 Johnson, Brenden          17 Club Rapide            12.15       7.62   1
 11 Pozzolo, Massimo          16 Unattached BC          11.90       7.63   2
 12 Lin, Alvin                17 Vancouver TH                       7.76   4
 13 Ellison, Elias            16 Ocean Athletics         6.40       7.77   3
 14 Suesser, Konrad           16 University OF VI                   7.87   4
 15 McDonald, James           16 Coastal Track                      7.90   3
 16 Hsueh, Albert             17 Club Rapide            12.34       8.03   2

	Men 16 17 60 Meter Dash 60
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Taylor Lewis, Adeyemi     17 Coquitlam Cheetahs      7.28       7.23    6
  2 Hanna, Jake               16 Ocean Athletics         7.26       7.26    4
  3 Chan, Matthew             16 Vancouver TH            7.26       7.33    3
  4 Ladipo, Awwal             17 Coastal Track           7.35       7.38    2
  5 Nizamani, Ahmad           17 Vancouver TH            7.36       7.41    1

	Men 18 99 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Joyce, Keefer             19 Unattached BC                      7.07q  2
  2 Ayin, Nick                20 Trinity Western         6.08       7.11q  3
  3 Innes, Calum              23 Trinity Western         6.00       7.11q  2
  4 Sinclair, Jamie           23 Trinity Western         6.14       7.21q  4
  5 Humphrey, Stephen         21 Trinity Western         6.12       7.23q  5
  6 Linde, James              19 Trinity Western         6.20       7.24q  6
  7 Mc Kenzie, Sean           23 U B C University        6.10       7.29q  5
  8 Peleshaty, Chase          22 University OF VI       11.37       7.31q  4
  9 Taylor Lewis, Tunji       19 Trinity Western         6.25       7.31q  4
 10 More O'Ferrall, Christop  18 Norwesters T           11.44       7.33q  6
 11 Peleshaty, Colby          18 University OF VI                   7.34   1
 12 Phillips, Jesse           21 Trinity Western         6.39       7.34   1
 13 Simonise, Rashaun         18 Unattached BC          11.30       7.35   3
 14 Yves, Assanvo             19 Universal AT            6.10       7.38   4
 15 Pollard, Eric             19 Pacific Athletics      11.48       7.43   5
 16 Adugalski, Sebastian      18 Ocean Athletics         6.29       7.46   6
 17 Olundegun, Shola          23 Burnaby Striders                   7.48   3
 18 HE, Jerry                 20 Simon Fraser Unv        6.35       7.55   2
 19 Hernandez, Cale           18 Brooks Secondary       11.56       7.58   4
 20 Przystupa, Michael        23 U B C University        6.20       7.59   2
 21 Ried, Ryan                21 Kajaks Track            6.50       7.63   3
 22 Harrison, Connor          18 Valley Royal           11.65       7.64   3
 23 Lavoie, Codie             20 Simon Fraser Unv        6.45       7.66   5
 24 Kellner, Thomas           23 U B C University        6.20       7.69   6
 25 Grzelak, Patrick          23 U B C University        6.39       7.90   1
 26 Ifeadi, Samuel            18 Unattached BC           6.49       7.90   1
 27 Voloshin, Daniel          18 Norwesters T           12.62       7.93   2
 28 Kim, Aron                 23 U B C University        6.80       8.20   5

	Men 18 99 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Innes, Calum              23 Trinity Western         7.11       7.01   2   6
  2 Joyce, Keefer             19 Unattached BC           7.07       7.02   2   4
  3 Ayin, Nick                20 Trinity Western         7.11       7.13   2   3
  4 Sinclair, Jamie           23 Trinity Western         7.21       7.14   2   2
  5 More O'Ferrall, Christop  18 Norwesters T            7.33       7.18   1   1
  6 Peleshaty, Chase          22 University OF VI        7.31       7.28   1
  7 Taylor Lewis, Tunji       19 Trinity Western         7.31       7.30   1
  8 Mc Kenzie, Sean           23 U B C University        7.29       7.31   1
    Linde, James              19 Trinity Western         7.24         DQ   1  false start

	Men 12 13 300 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Depaoli, Nico             13 Unattached BC          45.30      47.60
  2 Mensah, KJ                12 Unattached BC          51.00      49.29
  3 Bradley, Carson           12 Kajaks Track                      50.74
  4 Cummins, Niall            12 Pebble Hill School                53.53

	Men 14 15 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Chin, Conrad              15 University OF VI                  42.18   3   6

	Men 16 17 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hanna, Jake               16 Ocean Athletics        35.49      36.52   3   6
  2 Taylor, Nicholas          16 University OF VI                  37.23   2   4
  3 DE Groot, Andrew          17 Nanaimo & DI           52.01      37.47   2   3
  4 Ladipo, Awwal             17 Coastal Track          37.55      38.56   2   2
  5 Ellison, Elias            16 Ocean Athletics        39.60      38.84   1   1
  6 Strome, Ethan             17 Vancouver TH           38.05      38.94   1
  7 Pozzolo, Massimo          16 Unattached BC          56.20      39.55   1
  8 Getty, Ethan              16 Pacific Athletics      38.48      39.77   1
  9 Mclean, Matthew           16 Ocean Athletics        39.50      40.79   2
 10 Suesser, Konrad           16 University OF VI                  41.24   3
 11 McDonald, James           16 Coastal Track          39.70      41.34   3
 12 Ransier, Sam              16 Ocean Athletics        38.24      41.63   1
    Ertzinger, Immanuel       17 Hershey Harr           50.80         DQ   3  Rule # 161.3

	Men 18 99 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Linde, James              19 Trinity Western        35.90      36.21   5   6
  2 Mc Kenzie, Sean           23 U B C University       36.25      36.50   4   4
  3 More O'Ferrall, Christop  18 Norwesters T           50.16      36.70   1   3
  4 Ayin, Nick                20 Trinity Western        36.35      37.01   4   2
  5 Peleshaty, Chase          22 University OF VI       52.40      37.58   4   1
  6 Olundegun, Shola          23 Burnaby Striders                  37.65   5
  7 Kellner, Thomas           23 U B C University       37.00      37.79   3
  8 Prajea, Mihai             22 Trinity Western        37.48      38.09   2
  9 Hernandez, Cale           18 Brooks Secondary       52.40      38.25   1
 10 Przystupa, Michael        23 U B C University       38.50      38.35   2
 11 Conard, Zach              22 Simon Fraser Unv       36.00      38.41   4
 12 Marchinko, Adam           19 Trinity Western        37.85      38.43   2
 13 Adugalski, Sebastian      18 Ocean Athletics        35.48      38.50   5
 14 Szeremeta, Sean           18 Vancouver TH           37.95      38.97   2
 15 Peleshaty, Colby          18 University OF VI       53.62      39.03   5
 16 Harrison, Connor          18 Valley Royal           53.80      39.35   3
 17 Strachan, Alex            21 Coastal Track          37.77      40.25   3
 18 Charlton, Braeden         18 Vancouver TH                      41.29   1
 19 Kim, Aron                 23 U B C University       39.50      43.79   3

	Men 12 13 600 Meter Run 600 m
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Fisher, Paul              13 Vancouver TH         1:40.00    1:46.93
  2 Pozzolo, stephano         13 Unattached BC                   1:54.55
  3 Bradley, Carson           12 Kajaks Track                    1:58.60

	Men 16 17 600 Meter Run 600 m
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Trummer, Max              17 Vancouver TH         1:26.50    1:28.50    6
  2 Ertzinger, Immanuel       17 Hershey Harr         2:00.69    1:30.10    4
  3 McKay, Liam               17 Ocean Athletics      1:26.00    1:30.19    3
  4 DE Groot, Andrew          17 Nanaimo & DI                    1:31.01    2
  5 Bulka, Owen               16 Ocean Athletics      1:33.00    1:34.77    1
  6 Brownrigg, George         16 Ocean Athletics      1:42.00    1:34.79
  7 Getty, Ethan              16 Pacific Athletics    1:36.20    1:36.23
  8 Keane, Eamonn             17 Coastal Track        1:31.00    1:36.98

	Men 18 99 600 Meter Run 600 m
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Prajea, Mihai             22 Trinity Western      1:21.90    1:23.59   2   6
  2 Mitchell, Cameron         23 Unattached BC        1:19.80    1:24.92   2   4
  3 SO, Matthew               18 Vancouver TH         1:24.00    1:25.24   1   3
  4 Achari, Darcy             23 Unattached BC        1:21.20    1:25.58   2   2
  5 Ference, Lucas            21 Trinity Western      1:22.74    1:27.24   2   1
  6 Larsen, Cole              23 U B C University     1:25.20    1:27.70   2
  7 Dong, Chris               21 Coastal Track        1:25.00    1:28.65   1
  8 Favreau, Christian        18 Vancouver TH         1:29.80    1:29.00   1
  9 Bal, Gurgot               21 Coastal Track        1:26.00    1:29.27   2
 10 Lawler, Chase             18 Ocean Athletics      1:27.00    1:29.35   1
 11 Butler, Michael           23 Ocean Athletics      1:27.00    1:30.73   1

	Men 14 15 1000 Meter Run 1000 m
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pozzolo, Alessandro       15 Unattached BC        2:11.40    2:55.74    6
  2 Ribeiro, Dawson           14 Ocean Athletics         3.07    3:00.28    4
  3 Forsyth, Luc              14 Ocean Athletics                 3:02.10    3

	Men 16 17 1000 Meter Run 1000 m
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ganda, Arsh               17 Valley Royal                    2:59.66    6
  2 Chen, Nicholas            17 Burnaby Striders                3:04.55    4

	Men 18 99 1000 Meter Run 1000 m
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Paul Morris, Adam         21 Coastal Track        2:25.00    2:33.00    6
  2 Neufeld, Levi             19 Trinity Western      2:30.45    2:33.94    4
  3 Slade, David              23 U B C University     2:35.20    2:35.46    3
  4 Goodwin, Nathan           19 Trinity Western      2:30.50    2:35.82    2
  5 Voth, Chris               22 Trinity Western      2:30.00    2:35.83    1
  6 Rajala, Devin             23 U B C University     2:36.40    2:38.44
  7 Smith, Lorenzo            19 Unattached BC        1:59.68    2:42.50
  8 Marshall, Adam            18 Langley Mustangs                2:45.80
  9 Hopwood, Jeremy           33 Unattached BC                   2:52.02

	....Men 18 99 1000 Meter Run 1000 m
 10 Freinhofer, Dylan         18 Golden Ears                     2:57.73

	Men 14 15 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Milic, Michael            15 Ocean Athletics      4:26.00    4:33.74    6
  2 Pozzolo, Alessandro       15 Unattached BC        4:35.60    4:45.77    4
  3 Silvester Lee, Jackson    15 Ocean Athletics      5:02.00    4:47.83    3
  4 Forsyth, Luc              14 Ocean Athletics      4:40.00    4:53.94    2

	Men 16 17 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Figueroa, Brandon         17 Ocean Athletics      4:20.00    4:22.95    6
  2 Connors, MacKenzie        17 Ocean Athletics      4:35.00    4:26.93    4
  3 Tadesse, Nathan           16 Golden Ears          4:15.00    4:30.03    3
  4 Taylor, Matthew           17 Vancouver TH         4:44.64    4:32.22    2
  5 Mitchell, Peter           17 Valley Royal         4:25.00    4:34.31    1
  6 Gray, Riley               16 Ocean Athletics      4:39.00    4:37.08
  7 Halliday, Kieran          17 Unattached BC        4:30.21    4:37.50
  8 Chen, Nicholas            17 Burnaby Striders                5:16.08

	Men 16 99 1500 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Martinson, Geoff          23 Prince George Track  3:37.56    3:51.53   3   6
  2 Winter, Chris             20 Speed River          3:50.11    3:52.33   3   4
  3 White, Declan             21 Coastal Track        3:52.00    3:55.73   3   3
  4 Kent, Justin              21 Coastal Track        3:50.00    3:55.76   3   2
  5 Deshiffart, Joel          19 Trinity Western      3:57.20    4:03.73   2   1
  6 Tadesse, Ephraim          18 Golden Ears          4:04.23    4:04.46   2
  7 Williams, Jack            23 U B C University     3:51.20    4:06.24   3
  8 Wadhwani, Nathan          17 Golden Ears                     4:06.66   2
  9 Viola, Lawrence           18 Unattached BC        3:58.00    4:09.52   2
 10 Bruchet, Jake             23 U B C University     3:57.40    4:09.63   2
 11 Galea, Matt               23 U B C University     3:58.20    4:09.68   2
 12 Chester, Sean             29 Unattached BC        3:58.72    4:11.82   2
 13 Ciff, Williams            23 U B C University     3:54.90    4:13.69   3
 14 Hooten, Jesse             18 Hershey Harr         4:05.00    4:14.00   2
 15 Mitchell, Reid            23 U B C University     3:58.60    4:16.22   2
 16 Bourgeois, Mike           23 U B C University     3:59.45    4:18.09   2
 17 Searle, Ian               22 Prairie Inn                     4:27.33   1
 18 Jorgensen, Oliver         18 Valley Royal         4:10.00    4:28.93   1
 19 Miles, James              18 Hershey Harr         4:18.00    4:29.81   1
 20 Johnson, Dustin           18 Coastal Track        4:12.00    4:30.11   1
 21 Pare, Alex                22 Simon Fraser Unv     3:58.00    4:33.74   1
 22 Charlton, Braeden         18 Vancouver TH         4:25.00    4:41.45   1
 23 Sawatzky, David           18 Valley Royal                    4:58.86   1

	Men 14 15 60 Meter Hurdles 33"
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
    Riddell, Mackenzie        14 Norwesters T                        DNF

	Men 16 17 60 Meter Hurdles 36"
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
=========================================================================
Preliminaries
  1 De Visser, Andrew         17 Vancouver TH            8.35       8.58q
  2 Ransier, Sam              16 Ocean Athletics                    9.02q
  3 DE Groot, Andrew          17 Nanaimo & DI                      10.16q

	Men 16 17 60 Meter Hurdles 36"
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 De Visser, Andrew         17 Vancouver TH            8.58       8.76    6
  2 DE Groot, Andrew          17 Nanaimo & DI           10.16       9.01    4
  3 Ransier, Sam              16 Ocean Athletics         9.02      10.18    3

	Men 18 34 60 Meter Hurdles 42"
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims
=========================================================================
Preliminaries
  1 Innes, Calum              23 Trinity Western         7.09       8.28q
  4 Voloshin, Daniel          18 Norwesters T           15.52       9.36q
  5 Boyd, David               18 University OF VI                   9.58q

	Men 18 34 60 Meter Hurdles 42"
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Innes, Calum              23 Trinity Western         8.28       8.33    6
  2 Voloshin, Daniel          18 Norwesters T            9.36       9.18    4
  3 Boyd, David               18 University OF VI        9.58       9.35    3

	Men 35 44 60 Meter Hurdles 42"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  2 McLaren, Douglas          37 Unattached BC                      8.93q  2

	Men 35 44 60 Meter Hurdles 42"
===================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 McLaren, Douglas          37 Unattached BC           8.93       9.22   1   6

	Men 45 49 60 Meter Hurdles 42"
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  3 Birade, Laurent           46 Unattached BC                      9.06q  2

	Men 45 49 60 Meter Hurdles 42"
===================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Birade, Laurent           46 Unattached BC           9.06       9.20   1   6

	Men 16 17 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vancouver Thunderbirds  'A'                       3:40.00    3:41.56    6
     1) De Visser, Andrew 17            2) Trummer, Max 17
     3) Strome, Ethan 17                4) Nizamani, Ahmad 17
  2 Ocean Athletics  'A'                                         3:42.74    4
     1) Hanna, Jake 16                  2) McKay, Liam 17
     3) Figueroa, Brandon 17            4) Mclean, Matthew 16
  3 Vancouver Thunderbirds  'B'                       3:52.00    3:53.50    3
     1) Chan, Matthew 16                2) Taylor, Matthew 17
     3) Cutts, Jacob 17                 4) Lin, Alvin 17

	Men 16 99 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Coastal Track  'A'                                           3:32.53    6
  2 Trinity Western U Track  'A'                      3:24.00    3:33.25    4
  3 University OF Victoria Track  'A'                            3:38.25    3
  4 Vancouver Thunderbirds  'A'                       3:45.00    3:42.29    2
     1) Szeremeta, Sean 18              2) Powrie, Jacob 20
     3) Chen, Youle 19                  4) SO, Matthew 18
  5 Ocean Athletics  'A'                                         3:43.08    1
     1) Adugalski, Sebastian 18         2) Lawler, Chase 18
     3) Butler, Michael 23              4) Bulka, Owen 16

	Men 14 15 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Aminov, Alon              15 Kajaks Track                      1.70m    6

	Men 16 17 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Elson, James              17 Norwesters T                      1.80m    6

	Men 18 99 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mason, Mike               27 Valley Royal           2.31m      2.20m    6
  2 Watson, Jordan            19 Unattached BC                     1.95m    4
  3 Ayivor, Dkay              20 Simon Fraser Unv       1.90m      1.90m    2.50
  3 Humphrey, Stephen         21 Trinity Western        1.87m      1.90m    2.50
  5 Chen, Youle               19 Vancouver TH           1.95m      1.85m    1
  6 Hawkins, John             64 Unattached BC          1.68m      1.55m
  7 Grzelak, Patrick          23 U B C University       1.75m      1.50m
    Aminov, Oded              18 Kajaks Track           1.75m         NH

	Men 16 17 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Yang, Thomas              17 Unattached BC         10.89m     11.01m    6    5 kg

	Men 18 99 Shot Put 7.260 KG
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stredulinsky, Steve       32 Unattached BC         12.71m     12.15m    6
  2 Alvaro, Ralph             21 Trinity Western       10.00m     10.86m    4
  3 Hawkins, John             64 Unattached BC                     9.48m    3
  4 Grzelak, Patrick          23 U B C University       8.10m      7.22m    2

	Men 35 39 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Oamen, Charles            38 Ocean Athletics         6.30       7.50   2
  2 Guzman, Jay               39 Unattached BC                      7.95   2

	Men 40 44 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1 Wang, Xinxiao (Luke)      41 Kajaks Track           11.55       7.38
  2 Tshinyama, Paul           43 Greyhounds T                       7.50
  3 Walker, Sam               42 Greyhounds T                       7.74
  4 Foster, Scott             43 Unattached BC                      7.94

	Men 50 54 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Maquire, Hugh             50 Ocean Athletics        13.06       8.38   2
  2 Kang, Mike                50 Greyhounds T                       8.56   2

	Men 70 74 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Morioka, Harold           70 Greyhounds T                       8.71   3

	Women 75 79 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bortignon, Christa        76 Greyhounds T                      10.10   3

	Men 80 84 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Lesage, Norman            84 Greyhounds T                      10.25   3
=========================================================================================
                         Combined Team Scores   41 Events Scored
=========================================================================================
    1) OCEAN ATHLETICS            133        2) TRINITY WESTERN U TRACK    97.50
    3) VANCOUVER THUNDERBIRDS      79        4) Unattached BC              70
    5) NORWESTERS TRACK & FIELD C  58        6) UNIVERSITY OF VICTORIA TR  39
    7) U B C UNIVERSITY            36        8) COASTAL TRACK              29
    9) VALLEY ROYALS TRACK & FIEL  24       10) SIMON FRASER UNV           12.50
   11) NANAIMO & DISTRICT TRACK &   9       12) BURNABY STRIDERS            7
   13) HERSHEY HARRIERS ATHLETIC    6       13) KAJAKS TRACK & FIELD CLUB   6
   13) PRINCE GEORGE TRACK          6       13) CHILLIWACK TRACK & FIELD    6
   13) COQUITLAM CHEETAHS           6       13) GOLDEN EARS                 6
   19) UNIVERSAL ATHLETICS CLUB     5       20) PACIFIC ATHLETICS           4
   20) SPEED RIVER                  4